Members


Rep. Steve McCarter

Chairman

District 154
Montgomery County


Rep. Ryan A. Bizzarro

District 3
Erie County


Rep. Kevin Boyle

District 172
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. Matthew Bradford

District 70
Montgomery County


Rep. Tim Briggs

District 149
Montgomery County


Rep. Donna Bullock

District 195
Philadelphia County


Rep. Danilo Burgos

District 197
Philadelphia County


Rep. Joseph Ciresi

District 146
Montgomery County


Sen. Maria Collett

District 12
Bucks and Montgomery counties


Rep. Carolyn Comitta

District 156
Chester County


Rep. Scott Conklin

District 77
Centre County


Rep. Mary Jo Daley

District 148
Montgomery County


Rep. Margo Davidson

District 164
Delaware County


Rep. Austin Davis

District 35
Allegheny County


Rep. Tina Davis

District 141
Bucks County


Rep. Pamela A. DeLissio

District 194
Montgomery and Philadelphia counties


Sen. Andrew E. Dinniman

District 19
Chester and Delaware counties


Rep. Elizabeth Fiedler

District 184
Philadelphia County


Rep. Dan B. Frankel

District 23
Allegheny County


Rep. Robert L. Freeman

District 136
Northampton County


Rep. Danielle Friel Otten

District 155
Chester County


Rep. Liz Hanbidge

District 61
Montgomery County


Rep. Carol Hill-Evans

District 95
York County


Rep. Joseph C. Hohenstein

District 177
Philadelphia County


Rep. Kristine C. Howard

District 167
Chester County


Rep. Sara Innamorato

District 21
Allegheny County


Rep. Mary Isaacson

District 175
Philadelphia County


Rep. Malcolm Kenyatta

District 181
Philadelphia County


Rep. Patty Kim

District 103
Dauphin County


Rep. Leanne Krueger

District 161
Delaware County


Sen. Daylin Leach

District 17
Delaware and Montgomery counties


Rep. Summer Lee

District 34
Allegheny County


Rep. Maureen E. Madden

District 115
Monroe County


Rep. Steve Malagari

District 53
Montgomery County


Rep. Brandon Markosek

District 25
Allegheny County


Rep. Dan Miller

District 42
Allegheny County


Rep. Thomas Murt

District 152
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. Ed Neilson

District 174
Philadelphia County


Rep. Jennifer M. O'Mara

District 165
Delaware County


Rep. Eddie Day Pashinski

District 121
Luzerne County


Rep. Christopher Quinn

District 168
Delaware County


Rep. Christopher M. Rabb

District 200
Philadelphia County


Rep. Adam Ravenstahl

District 20
Allegheny County


Rep. Mark Rozzi

District 126
Berks County


Rep. Steve Samuelson

District 135
Northampton County


Rep. Ben Sanchez

District 153
Montgomery County


Sen. Steve Santarsiero

District 10
Bucks County


Rep. Christina Sappey

District 158
Chester County


Rep. Mike Schlossberg

District 132
Lehigh County


Rep. Peter G. Schweyer

District 22
Lehigh County


Rep. Melissa Shusterman

District 157
Chester and Montgomery counties


Rep. Brian K. Sims

District 182
Philadelphia County


Rep. Jared G. Solomon

District 202
Philadelphia County


Rep. Mike Sturla

District 96
Lancaster County


Rep. Wendy Ullman

District 143
Bucks County


Rep. Greg Vitali

District 166
Delaware and Montgomery counties


Rep. Perry Warren

District 31
Bucks County


Rep. Joe Webster

District 150
Montgomery County


Rep. Rosita C. Youngblood

District 198
Philadelphia County


Rep. Mike Zabel

District 163
Delaware County