Members

Rep. Steve McCarter

Chairman

District 154: Montgomery County

Rep. Ryan A. Bizzarro

District 3: Erie County

Rep. Kevin Boyle

District 172: Montgomery and Philadelphia counties

Rep. Matthew Bradford

District 70: Montgomery County

Rep. Tim Briggs

District 149: Montgomery County

Rep. Donna Bullock

District 195: Philadelphia County

Rep. Danilo Burgos

District 197: Philadelphia County

Rep. Joseph Ciresi

District 146: Montgomery County

Sen. Maria Collett

District 12: Bucks and Montgomery counties

Rep. Carolyn Comitta

District 156: Chester County

Rep. Scott Conklin

District 77: Centre County

Rep. Mary Jo Daley

District 148: Montgomery County

Rep. Margo Davidson

District 164: Delaware County

Rep. Austin Davis

District 35: Allegheny County

Rep. Tina Davis

District 141: Bucks County

Rep. Pamela A. DeLissio

District 194: Montgomery and Philadelphia counties

Sen. Andrew E. Dinniman

District 19: Chester and Delaware counties

Rep. Elizabeth Fiedler

District 184: Philadelphia County

Rep. Dan B. Frankel

District 23: Allegheny County

Rep. Robert L. Freeman

District 136: Northampton County

Rep. Danielle Friel Otten

District 155: Chester County

Rep. Liz Hanbidge

District 61: Montgomery County

Rep. Carol Hill-Evans

District 95: York County

Rep. Joseph C. Hohenstein

District 177: Philadelphia County

Rep. Kristine C. Howard

District 167: Chester County

Rep. Sara Innamorato

District 21: Allegheny County

Rep. Mary Isaacson

District 175: Philadelphia County

Rep. Malcolm Kenyatta

District 181: Philadelphia County

Rep. Patty Kim

District 103: Dauphin County

Rep. Leanne Krueger

District 161: Delaware County

Sen. Daylin Leach

District 17: Delaware and Montgomery counties

Rep. Summer Lee

District 34: Allegheny County

Rep. Maureen E. Madden

District 115: Monroe County

Rep. Steven Malagari

District 53: Montgomery County

Rep. Brandon Markosek

District 25: Allegheny County

Rep. Dan Miller

District 42: Allegheny County

Rep. Thomas Murt

District 152: Montgomery and Philadelphia counties

Rep. Ed Neilson

District 174: Philadelphia County

Rep. Jennifer M. O'Mara

District 165: Delaware County

Rep. Eddie Day Pashinski

District 121: Luzerne County

Rep. Christopher Quinn

District 168: Delaware County

Rep. Christopher M. Rabb

District 200: Philadelphia County

Rep. Adam Ravenstahl

District 20: Allegheny County

Rep. Mark Rozzi

District 126: Berks County

Rep. Steve Samuelson

District 135: Northampton County

Rep. Ben Sanchez

District 153: Montgomery County

Sen. Steve Santarsiero

District 10: Bucks County

Rep. Christina D Sappey

District 158: Chester County

Rep. Mike Schlossberg

District 132: Lehigh County

Rep. Peter G. Schweyer

District 22: Lehigh County

Rep. Melissa Shusterman

District 157: Chester and Montgomery counties

Rep. Brian K. Sims

District 182: Philadelphia County

Rep. Jared G. Solomon

District 202: Philadelphia County

Rep. Mike Sturla

District 96: Lancaster County

Rep. Wendy Ullman

District 143: Bucks County

Rep. Greg Vitali

District 166: Delaware and Montgomery counties

Rep. Perry Warren

District 31: Bucks County

Rep. Joe Webster

District 150: Montgomery County

Rep. Rosita C. Youngblood

District 198: Philadelphia County

Rep. Mike Zabel

District 163: Delaware County